2019-ben a Juhari Zsuzsanna-díj különdíjában, 2020-ban, 2021-ben és 2023-ban oklevéllel jutalmazott tudományos és fantasztikus podcast multiverzum

A mindennapi életben nem jelent változást az SI-mértékegységrendszer átalakítása

2018. november 18. - emTV.hu

A mindennapi életben nem jelent változást, hogy átalakítják a Nemzetközi Mértékegységrendszert, amelynek alapegységei ezentúl természeti/technikai állandókhoz lesznek kötve. Ez biztosítja, hogy a 2019. május 20-ától érvényes új mértékegységrendszer hosszú távon stabil és…

Bővebben

A felnőttekhez hasonló módon képesek dönteni a kisgyermekek társas helyzetekben

A kisgyermekek a felnőttekhez hasonlóan figyelembe veszik a kontextust, a múlt eseményeit, és más személyek tudását is a társas helyzetekre vonatkozó döntéseik meghozásakor – derül ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Közép-Európai Egyetem tudósainak közös…

Bővebben

A hőhullámok drasztikusan csökkentik a hím rovarok nemzőképességét

Az éghajlatváltozással összefüggő hőhullámok károsíthatják a rovarok spermáját és csaknem teljesen terméketlenné tehetik őket – állítják a Kelet-angliai Egyetem kutatói. A Nature Communications című folyóiratban publikált tanulmány szerint az öt napig tartó…

Bővebben

A National Geographic az űrkutatásra helyezi a hangsúlyt új programsorozatában

Az Apollo holdra szállásának ötvenedik évfordulója alkalmából a National Geographic az elkövetkező évben kiemelten foglalkozik a világűrrel, bemutatva az űrkutatás múltját, jelenét és jövőjét. A tematika a tévécsatorna tudományos-ismeretterjesztő műsoraiban is megjelenik.

Bővebben

A marsi egyenlítő környékére küldhetik az ExoMars űrexpedíció kutatórobotját

A Mars egyenlítőjéhez közeli Oxia Planum nevű vidéket tartják a szakemberek a legmegfelelőbb kutatási helyszínnek az ExoMars orosz-európai űrexpedíció 2020-ban útnak induló kutatórobotja számára, amely a múltbeli és akár a jelenkori élet lehetséges nyomai után fog kutatni a…

Bővebben
süti beállítások módosítása