A SzubZsáner második adásában Takács Gáborral, a Gabo kiadó szerkesztőjével beszélgetett Ivanicc-Rieger Klaudia, a Bakonyi Csillagászati egyesület alapító tagja.. Az adás témája Emily St. John Mandel Tizenegyes állomás című műve volt, melyet sorozatként adaptált az HBO Max. A regény kapcsán olyan kérdések merültek fel, mint a kortárs sci-fi írónők megbecsültsége, illetve, hogy kell-e nekünk vírushelyzetben egy könyv, ami egy globális járvány után játszódik. A sorozat kapcsán szóba került az adaptálhatóság, a sorozatot ért kritikák is.
A regény best sellerként futott be, és manapság szerencsére már kevésbé függ az író nemétől, hogy elolvassák-e a művét, főként, ha olyan zsánerben ír, mint a sci-fi, ahol mind a mai napig túlnyomó többségben vannak a férfi szerzők. Szerencsére az újrakiadás sikerén sem csökkentett mindaz, hogy a történet egy pusztító vírus utáni posztapokaliptikus világban játszódik. Annak ellenére, hogy talán enyhülni látszik a covid-járvány, az emberek még szeretnek ilyen történeteket olvasni.
Az HBO Maxra készült sorozat a kritikusoktól is jó visszajelzéseket kapott, hasonlóan építkezik a könyvhöz, tehát szintén nem egy lineáris idővonalon halad, hanem ugrál az időben, így tele van flashbackkel. A negatív visszhangok leginkább az olyan nézőktől érkeztek, akik nem olvasták a könyvet, és nem számítottak erre formára. Éppen ezért a sorozatot kifejezetten csak azoknak ajánljuk, akik olvasták a regényt.
emTV.hu // fotó: HBO Max