2019-ben a Juhari Zsuzsanna-díj különdíjában, 2020-ban, 2021-ben és 2023-ban oklevéllel jutalmazott tudományos és fantasztikus podcast multiverzum

Az elmúlt évszázadok leghosszabb holdfogyatkozása lesz pénteken

A jelenséget az Észak-Amerikában, Kelet-Ausztráliában, Új-Zélandon és Japánban élők figyelhetik meg

2021. november 17. - emTV.hu

Az elmúlt évszázadok leghosszabb holdfogyatkozása lesz látható a péntekre virradóan a NASA közlése szerint. A jelenséget az Észak-Amerikában, Kelet-Ausztráliában, Új-Zélandon és Japánban élők figyelhetik meg. A Nappal szemben lévő Hold olyan közel lesz a Földhöz, hogy áthalad a Föld déli részének árnyékán és egy csaknem teljes holdfogyatkozás valósul meg – írja honlapján az amerikai űrkutatási hivatal.

night-shot-4059513_1280.jpg

A holdfogyatkozás 3 órán, 28 percen és 23 másodpercen át fog tartani, ez évszázadok óta a leghosszabb. Ennek során a Holdnak csak egy apró szelete lesz látható, 97 százaléka eltűnik a Föld árnyékában, a Hold és a Nap ugyanis éppen a bolygó két ellentétes oldalán fog elhelyezkedni. A Hold vöröses-barnás színű lesz, amikor bekerül az árnyékba.

Igaz, nem a holdfogyatkozások, hanem az úgynevezett szuperholdak kapcsán kísérő égitestünkről bővebben a Planetocast harmadik epizódjában esett szó:

emTV.hu // MTI // címlapképünk illusztráció / Pixabay

post_fb.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://parallaxis.blog.hu/api/trackback/id/tr6216757340

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása