A tervek szerint hónapokon belül útnak indul egy újabb Crew Dragon űrhajó a világűrbe, fedélzetén Kapu Tiborral, Magyarország következő kutatóűrhajósával. A HUNOR (Hungarian to Orbit) Magyar Űrhajós Program keretében kiválasztott és jelenleg Houstonban készülő Kapu a magyar fejlesztésű mérőműszerek, kísérleti eszközök (illetve némi csokoládé) mellett "potyautasként" magával visz egy memóriakártyát is, amelyen szimbolikusan elkísérhetik majd őt élete utazására mindazok, akik április közepéig feliratkoznak a SUMISPACE-Útitárs projekt honlapján.
A projektet Schuminszky Nándor (Sumi) veterán űr-archivátor és ismeretterjesztő kezdeményezte, aki nemzetközi szinten is jegyzett űrhajózási magángyűjteménnyel rendelkezik, s számtalan űrtörténeti cikk, előadás és egy remek könyv szerzője. Nem véletlen tehát, hogy a projekt angol rövidítése is tartalmazza a "Sumi" becenevet, de a SUMISPACE betűszó valódi feloldása: Send Up My Image to Space, vagyis "Küldd fel a képem az űrbe". Ebből is látható, hogy a NASA korábbi rendkívül sikeres hasonló kezdeményezéseitől eltérően ezúttal nem csupán a nevünk, hanem egy (megfelelően kis méretű) fotónk is megjárhatja a világűrt, de természetesen nem "kötelező elem" a fotó, a jelentkező azt is választhatja, hogy egyszerűen csak a nevét küldi az űrbe.
A SUMISPACE-Útitárs honlapon megadva nevünket el is készíthetjük letölthető (opcionálisan fényképes, sőt, akár űrruhás-fényképes) beszállókártyánkat. Adatvédelmi okokból a rendszer innentől külön kezeli a fotót és a nevet (vagyis az egyedi beszállókártya linkjét birtokló feltöltőn kívül senki nem fogja tudni, melyik névhez melyik kép tartozik), s a képek semmilyen más célból nem kerülnek felhasználásra, csak abból, hogy megfelelően titkosítva rákerüljenek az űrbe utazó microSD-kártyára.
"A kártya kíséretében tíz kisméretű poliészterből készült címeres magyar lobogó is repülhet majd. Ezeket a lobogókat a visszatérés után különböző múzeumoknak, illetve szimbolikus jelentőséggel bíró helyszíneknek tervezzük adományozni. Továbbá a projekt katalizátoraként működő, űrkutatókat tömörítő szakmai szervezet, a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) is kapna ezekből, s e MANT-os lobogók terveink szerint egy iskolásoknak szóló űrhajózási-űrkutatási csapatvetélkedő fődíjai lesznek az űrrepülés után" – mondta Vincze Miklós fizikus, a SUMIMANT-Útitárs program egyik koordinátora. "Meggyőződésünk, hogy ez a bevonódás élményén alapuló projekt jelentősen hozzájárulhat majd a HUNOR-küldetés, és általában az űrtevékenység iránti érdeklődés felkeltéséhez. Ha a nevünk és fotónk ott van a fedélzeten, egy kicsit valóban Kapu Tibor útitársai lehetünk ezen a történelmi repülésen" – tette hozzá.