2019-ben a Juhari Zsuzsanna-díj különdíjában, 2020-ban, 2021-ben és 2023-ban oklevéllel jutalmazott tudományos és fantasztikus podcast multiverzum

Megtalálták a legősibb lengyelországi neandervölgyi embermaradványokat

2018. október 06. - emTV.hu

A neandervölgyi ember több mint százezer éves maradványait azonosították lengyel és amerikai tudósok a Lengyelország területén eddig talált legősibb embermaradványokból – adta hírül csütörtökön a lengyel sajtó.

Bővebben

Óceáni áramlások és tornádók a laborasztalon Vincze Miklóssal

A Parallaxis állandó szakértőjének, Vincze Miklós elméleti fizikusnak a klímakutatás a szakterülete. Csütörtökön az ELTE "Atomoktól a csillagokig" sorozat részeként "Óceáni áramlások és tornádók a laborasztalon" címmel a különböző folyamatok éghajlati rendszerünkre…

Bővebben

Vastagabb levelet növesztenek a növények a légkör növekvő szén-dioxid-szintje miatt

Ennek a fiziológiai elváltozásnak komoly következményei lehetnek a Washingtoni Egyetem kutatói szerint. Felfedezték, hogy a vastagabb levelű növények súlyosbíthatják a klímaváltozás hatásait, mivel kevésbé hatékonyak a légköri szén megkötésében.

Bővebben

Először készült felmérés a negyvenöt év alatti hazai kutatók helyzetéről

Először készült felmérés a negyvenöt év alatti magyarországi kutatók helyzetéről, amelynek egyik legfontosabb megállapítása, hogy a fiatalokat leginkább az elhivatottság, a felfedezés izgalma vonzza a tudományos pálya felé, ugyanakkor éppen a pályakezdő, harmincöt év alatti…

Bővebben

Mégsem a fekete lyukak adják az univerzum hiányzó sötét anyagát

Bár korábban úgy tűnt, megfejtették a csillagászat egyik nagy rejtélyét, a Kaliforniai Egyetem kutatói cáfolták az elméletet. Miután 2015-ben egymásnak ütköző fekete lyukak gravitációs hullámait észlelték, egy rövid ideig úgy vélték a csillagászok, hogy az univerzum…

Bővebben

Exobolygó-kutatás egy különleges műholddal

Kedd reggel a Tilos Rádió Sokolébresztő című műsorának vendége Pál András asztrofizikus, a TESS gyors adatfeldolgozását végző programrendszer, az úgynevezett quick-look pipeline egyik felelőse volt. Az új TESS műholdról, exobolygó-kutatásról illetve a műhold naprendszeren belüli alkalmazásáról…

Bővebben
süti beállítások módosítása