Júniusi adásunkban a részecskefizika, a klímakutatás és a földönkívüli élet rejtelmeibe nyerünk betekintést, ennek érdekében pedig visszatérő fizikusunkat, Dr. Vincze Miklóst ostromoljuk a kérdéseinkkel. A szomszédos bolygók figyelése olyan tanulságokkal szolgálhat az emberiségnek, amik az idegen élet keresésénél, és a klímamodellek alkalmazásánál is hasznosulhatnak.
A tartalomból:
- Június 30-án Parallaxis LIVE-ot tartunk az Űrszekerek második közösségtalálkozóján, ahol a tudomány kapja a főszerepet: Dr. Vincze Miklós élőben magyarázza el a közönségnek a Star Trek mögött található elméleti alapokat.
- Stephen Hawking hamvait Newton és Darwin sírjai között helyezték el, az Európai Űrügynökség pedig a legközelebbi fekete lyuk felé sugározza az ikonná vált tudós Vangelis zenéjével kísért szavait.
- Németországban arra készülnek, hogy pontosítsák a neutrínók tömegével kapcsolatos eddigi ismereteinket, ennek érdekében szolgálatba állt Katrin, a világ legpontosabb mérlege. A berendezést egyébként tizenöt évig építették.
- Az aktuális kibeszélőben rövid idő alatt nagyon messzire jutottunk, hiszen onnan indultunk, hogy hogyan zajlanak a földöntúli élet létezésére irányuló kutatások, a diskurzus végére pedig már azon gondolkodtunk, hogy tényleg jó lenne-e nekünk, ha odakintről egy fejlett civilizáció látogatna el hozzánk.
- Dave, és többek között a Star Trek Voyager Holodokija szerint sem muszáj személyesen ellátogatnunk a Marsra, hiszen a felfedezésnek más módszerei is elképzelhetők. Attila új információkat szállít Marina Sirtis-ről.
műsorvezető-szerkesztő
Horváth Ádám Tamás és Farkas Csaba
közreműködött
Dr. Vincze Miklós
(valamint Faragó Dave és Menyhárt Attila)
adáshang
Láng Balázs (és Tóth Dorottya)
podcast@emtv.hu
produkciós vezető
Horváth Ádám Tamás
az Űrszekerek megbízásából készítette az emTV.hu
© 2018 emtv/mdm
TIZENKÉT ÉVEN ALULIAK SZÁMÁRA NEM AJÁNLOTT
Az Űrszekerek tudományos és fantasztikus podcastje, amelyben kedvenc science fiction filmjeink és sorozataink hátterét vizsgáljuk, emellett pedig a filmvásznon és képernyőkön megjelenő technológiák tudományos megalapozottságát feszegetjük.